USG jąder to bezbolesna metoda badawcza w diagnostyce problemów związanych z budową i wielkością jąder i najądrzy. Badanie to jest nieinwazyjne, wykonywane najczęściej w gabinetach urologicznych. Nie wymaga ono uprzedniego przygotowania ze strony pacjenta. Do najczęstszych dolegliwości wykrywanych za pomocą tego badania zaliczyć możemy ból narządów moszny, a także powiększenie guza, lub obecność torbieli jądra. Popularne schorzenia to również wyciek z cewki moczowej, nieprawidłowa sprężystość jądra w badaniu palpacyjnym i uraz mechaniczny.

Badanie USG jąder Warszawa – im szybciej je wykonasz, tym większą będziesz mieć szansę

Faktem jest, że szalejące choroby narządów wewnętrznych mogą osadzać się również na jądrach. Wczesna diagnostyka znacznie podnosi szanse na wyleczenie. Badanie ultrasonograficzne pozwala określić także przyczynę braku jądra w worku mosznowym. Innym wskazaniem mogą być niepowodzenia w rozrodzie. USG pozwoli także wykryć ewentualne zmiany nowotworowe, takie jak wodniak jądra czy żylaki powrózka nasiennego. Niewątpliwą zaletą jest możliwość wykonywania tego badania przez osoby w każdym wieku. USG nie naraża bowiem – w przeciwieństwie do RTG i rezonansu – pacjentów na szkodliwe promieniowanie.

USG jąder Warszawa – jak odbywa się cały proces?

Badanie na pierwszy rzut oka może wydawać się krępujące. Chodzi w końcu o narządy intymne. Przed podjęciem się działania, trzeba niewątpliwie przełamać strach. W końcu całe badanie zajmuje ledwie kilka minut. Odbywa się ono w pozycji leżącej, po uprzednim ściągnięciu bielizny. W pierwszej chwili nakładany jest odpowiedni żel, a następnie za pomocą urządzenia przesuwa się po mosznie, w celu odnalezienia ewentualnych nieprawidłowości. Nie ma się czego obawiać – warszawscy specjaliści wszystkie czynności wykonują z niesamowitą dbałością o szczegóły, troszcząc się tym samym o dobro pacjenta. Nie powinno być także powodu do wstydu – lekarz bowiem regularnie wykonuje takie badania i przyjmuje wielu pacjentów każdego dnia.