Urologia to dziedzina nauki zajmująca się badaniem układu moczowo-płciowego. Wizyta u urologa niejednokrotnie wiąże się u pacje ze stresem. Pacjenci powinni wcześniej przygotować się do wizyty, aby przebiegała ona sprawnie i płynnie. Wynika to z faktu, że problemy urologiczne są jednymi z najbardziej wstydliwych chorób. Zakłopotanie, lęk przed badaniem, nieznajomość lekarza i terminologii jedynie potęgują stres związany z wizytą. Trzeba pamiętać o tym, że większość chorób układu moczowo-płciowego da się wyleczyć.

Dobry urolog Warszawa – jak przygotować się do wizyty?

Wizyta w poradni urologicznej wymaga niejednokrotnie uzbrojenia się w cierpliwość i zebrania sił fizycznych, potrzebnych do przełamywania barier związanych z leczeniem. W celu sprawnego przeprowadzenia badania, urolog może wcześniej poprosić o komplet badań, wśród, których znajdziemy między innymi: aktualne wyniki badań moczu i krwi, prześwietlenia i USG, spis leków przyjmowanych i tych, których przyjmowanie niedawno zakończono. Warto także przeanalizować wszystkie objawy choroby, która ma zostać poddana leczeniu. Znacznie ułatwi to pracę lekarzowi.

Urolog Warszawa – jakimi schorzeniami się zajmuje?

Urolog zajmuje się leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego, miedzy innymi stanów zapalnych, infekcji, nowotworów, nietrzymania moczu, zaburzeń funkcji. Podobnie jak schorzeń, takich jak choroby nerek, pęcherza, męskich narządów płciowych i nadnerczy. Lekarze specjaliści zajmują się zarówno kobietami, jak i mężczyznami.

Jak wygląda standardowa wizyta?

Urolog Warszawa prywatnie wizytę rozpoczyna od wywiadu z pacjentem. To na jej podstawie może określić cel i powód wizyty. W celu sprawnego działania należy przygotować aktualne wyniki badań, na podstawie, których lekarz będzie w stanie ocenić problem, z którym się do niego udajemy. Faktem jest, że im więcej informacji zostanie przekazanych, tym łatwiej będzie ustalić przyczynę i źródło dolegliwości. Dobrym przykładem jest tutaj nietrzymanie moczu – w trakcie kuracji pacjent będzie prowadził specjalny dzienniczek mikcji, służący rozpoznaniu przyczyny choroby.