Badania związane z ocena stanu zdrowia żył i tętnic z powodzeniem można wykonać za pomocą USG Doppler Warszawa.

Ta dość już znana metoda, używana jest do sprawdzenia nie tylko stanu zdrowia elementów układu krwionośnego, ale również pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych. Niedokrwienie może, bowiem prowadzić do dość nieprzyjemnych konsekwencji. Pacjenci chorujący na miażdżycę czy tez zapalenie żył, z pewnością powinni być pod stałą kontrolą lekarza. Specjalista zajmujący się tym zagadnieniem to chirurg naczyniowy. Może on zarówno diagnozować pacjenta, jak również przeprowadzać zabiegi.

USG Dopplera to badanie, podczas którego diagnozuje się zaawansowanie choroby. Sprawdza się czy przepływ krwi przez żyły i tętnice jest prawidłowy lub na ile jest on utrudniony. Najczęstszą przyczyną zwężenia przepływu krwi są zmiany miażdżycowe. W skrajnych przypadkach, w wyniku następstw choroby, może dojść także do zamknięcia przepływu. Zatory, czyli zablokowanie przepływu krwi są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta, zatem bardzo ważne jest, aby były one odpowiednio zdiagnozowane i w miarę możliwości usunięte. Najczęstszą metodą pomagającą ustalić ich zlokalizowanie, jest USG Dopplera.

Chirurg naczyniowy, dzięki dodatkowym badaniom, nie tylko przeprowadza diagnostykę w celu poznania schorzenia oraz ustalenia stopnia zaawansowania choroby, na podstawie wyników badań, może także wykonywać zabiegi.

Dlatego też w wyniku np. badania Dopplera ustala się jakiego rodzaju zabieg należy przeprowadzić. W zależności od stanu pacjenta, zlokalizowania schorzenia oraz możliwości, mogą być zastosowane np. stenty lub stengrafty, które mają zapewnić poszerzenie światła żyły, aby umożliwić przepływ krwi. Zabiegi te nie są bardzo inwazyjne, dlatego też pacjent może szybko wrócić do ogólnej sprawności.

Zmiany chorobowe związane z układem naczyniowym, mogą też dotyczyć układu chłonnego, czyli inaczej mówiąc limfatycznego. Chirurg naczyniowy zajmuje się również nieprawidłowym funkcjonowaniem tego układu, zapewniając pacjentowi powrót do ogólnej sprawności. Pacjenci najczęściej skarżą się na nagłe zwiększenie masy ciała lub opuchliznę kończyn. Jeśli dolegliwości, jakie ograniczają pacjentowi funkcjonowanie, są na tyle już zaawansowane, że metody mało inwazyjne nie pomogą, to lekarz najprawdopodobniej będzie musiał zdecydować o zastosowaniu zabiegów bardziej rozległych, które wymagają znieczulenia ogólnego.

Badanie Dopplera zrealizowane w Warszawie, daje pacjentowi pewność, że będzie on wykonany przez fachowy i profesjonalny zespół. Samo badanie nie trwa długo, zazwyczaj jest to kilka do kilkunastu minut, a wyniki są udostępniane na krótko po jego wykonaniu. Z reguły, pacjent nie musi się specjalnie do tego badania przygotowywać, nie mniej jednak, jeśli badany obszar dotyczyć będzie okolic jamy brzusznej, to pacjent powinien się zgłosić na to badanie na czczo. Ponadto, badania są przeprowadzane gabinetach zawierających specjalistyczny sprzęt i zapewniających pacjentowi należyty komfort.