Urolog to specjalista w dziedzinie chorób układu moczowo-płciowego. Przed udaniem się na wizytę musimy, więc koniecznie zadbać o to, aby jak najdokładniej przedstawić historię naszej choroby.

Dzięki temu dobry urolog Warszawa będzie miał lepszy przegląd sytuacji, co pozwoli mu precyzyjniej określić nasze dolegliwości i ich przyczyny, a ostatecznie wybrać najlepsze możliwe leczenie. W tym miejscu trzeba skupić się przede wszystkim na wykonywanych zabiegach, przyjmowanych lekach, specyfice choroby, ewentualnych alergiach i objawach choroby.

Zapisujemy się na konsultację – urolog Warszawa prywatnie czy na NFZ?

Przed przystąpieniem do umówienia się na wizytę, warto rozpatrzyć dwa jej warianty. Pierwsza to wizyta na Narodowy Fundusz Zdrowia, teoretycznie bezpłatna, ale przecież płacimy składkę zdrowotną. Będziemy potrzebowali skierowanie od lekarza rodzinnego. Drugą możliwością jest samodzielne umówienie się na wizytę u specjalisty i zapłata z góry. Przed wyborem warto zorientować się w Internecie i wśród znajomych, który lekarz jest warty uwagi, i któremu warto zaufać. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji – tułaczek po lekarzach.

Objawy – czy już muszę udać się na wizytę?

Najlepiej ze swoim problemem zgłosić się możliwe jak najszybciej. Jakiekolwiek problemy z układem moczowo-płciowym, powodujące zmiany w moczu, problemy z jego oddawaniem, czy też występujące u mężczyzn bóle jąder, które są silnie obrzęknięte i bolesne. Powodem do wizyty mogą być także dolegliwości dolnej partii pleców, które odczuwać będziemy po przebytym urazie. Na problemy układu moczowo-płciowego najbardziej narażeni są mężczyźni po pięćdziesiątym roku życia, kiedy to wzrasta prawdopodobieństwo zachorowania na prostatę. W celu uniknięcia problemów należy dwa razy do roku konsultować się ze specjalistą urologiem.

Dla własnego bezpieczeństwa warto jeszcze przed samą wizytą skupić się na opiniach znajdujących się w Internecie, na forach, czy wśród znajomych. Dzięki temu z większą pewnością siebie będziemy mogli podejść do działań związanych z naszym układem moczowo-płciowym.