podolog

Czy ostrogę piętową da się leczyć?

Czy ostrogę piętową da się leczyć? Pewnie, zresztą jest to coś na co decyduje się z oczywistych powodów bardzo wiele osób, zwłaszcza tych którzy zmagają się z tego typu dolegliwością ortopedyczną i przeszkadza im ona w codziennym chodzeniu lub swoistym wręcz funkcjonowaniu. Ostroga piętowa jest leczona na wiele adekwatnych do tego sposobów, w pierwszym stadium stosuje się leki, maści i preparaty przeciwzapalne, dodatkowo pojawia się także konieczność wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Niejednokrotnie to właśnie one mają wzmocnić nasze mięśnie, choć wskazany jest również taping z zastosowaniem specjalnych do tego celu plastrów jakie są nader skuteczne właśnie przy takich schorzeniach ortopedycznych.

Niech leczenie ostrogi ma sens

Niech ostrogi piętowej ma uzasadniony co do tego sens, i zajmie się nim doświadczony ortopeda, jaki skieruje nas na serię potrzebnych badań, zwłaszcza USG oraz po wykryciu takiej dolegliwości

pomoże nam w najbardziej odpowiedni sposób. Pewnie, że samodzielne wykrycie ostroga piętowa na środku naszej pięty czy też zapalenia jakie się w niej pojawia nie jest czymś prostym ani łatwym, zwłaszcza w początkowym stadium. Dlatego to właśnie ortopeda posiada niezbędne w tym zakresie umiejętności, predyspozycje oraz doświadczenie, jakie zapewne pomoże nam nie tylko w tej ale również wielu innych sytuacjach. Nie bądźmy zaskoczeni sytuacją, kiedy zaproponowane nam zostaną specjalne wkładki ortopedyczne, jakie maja sprawić iż chodzenie przy samej ostrodze będzie mniej bolesne a nawet wręcz całkowicie wyeliminuje tego typu dolegliwość.

Postaw na skuteczne leczenie ostrogi piętowej

Jedną z najbardziej skutecznych oraz najczęściej stosowanych metod leczenia ostrogi piętowej, jest co oczywiste terapia oparta o wykorzystanie fizjoterapii i rehabilitacji. Fale uderzeniowe, jonoforeza czy polega magnetyczne to najlepsze w tym aspekcie rozwiązania, zresztą takie na które najzwyczajniej w świecie warto stawiać. Oczywiście należy tutaj dodać, iż leczenie ostrogi piętowej w zależności od stadium zajmuje nawet kilka miesięcy, zatem nie trwa krótko jednak jest to efektem tego iż nie reagujemy na pierwsze jej oznaki czy symptomy. Nie ma najmniejszego sensu stosowania zbyt długo środków przeciwbólowych nie są one dobrym posunięciem, a tym samym zapewne prędzej czy później przestaną działać a nawet staną się powodem naszych innych dolegliwości zdrowotnych. Wkładki ortopedyczne, ćwiczenia, niesterydowe leki typowo zapalne oraz fizjoterapia i rehabilitacja, także możliwość wykonania masaży czy założenia wspomnianych tajpów, właśnie tak leczy się ostrogę piętową. W sporadycznych przypadkach niezbędny jest zabieg operacyjny, jaki de facto należy przeprowadzić w precyzyjny oraz dokładny sposób, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia samego rozcięgna czy innych elementów w naszej pięcie. Niech zatem leczenie ostrogi piętowej będzie czymś, na co spojrzymy z odpowiedniej do tego perspektywy przez pryzmat działań, jakie w tym aspekcie należy podjąć.