To pytanie dla nie jednego z nas, jaki jest sposób na porost włosów na głowie

Na wypadające włosy skarży się coraz więcej osób. Czym to jest spowodowane? Jak sobie radzić z wypadaniem włosów? Gdzie szukać pomocy? Sprawdzamy!

Wypadanie włosów – czym to jest spowodowane?

Na początek warto ustalić, czym spowodowane jest wypadanie włosów. Co prowadzi do tego, że musimy się zmagać z tą dokuczliwą przypadłością? Trzeba przyznać, że na wypadanie włosów skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej podaje się, że za wypadaniem włosów stoją zaburzenia hormonalne. Wystarczy, że we krwi pojawi się większe stężenie testosteronu, by już zaczęły wypadać włosy. Warto również wspomnieć, że wypadanie włosów może mieć też inne

podłoże i czasami świadczy to o obecności poważniejszego schorzenia. Oczywiście wcale tak nie musi być, a wypadanie włosów może być spowodowane stres, bądź nieodpowiednią dietą. Posiłki ubogie w składniki odżywcze, których organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania, niosą ze sobą fatalne skutki. Nie dość, że możemy czuć się przemęczeni, to jeszcze szybko pogorszy się nasz stan skóry, paznokci oraz włosów. W rezultacie nowe włosy nie rosną, a stare stają się łamliwe i wypadają.

Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić?

Co właściwie powinniśmy robić, gdy zauważymy u siebie niepokojące symptomy? Jak sobie radzić z wypadaniem włosów? Niektórzy z góry zakładają, że wypadanie włosów jest spowodowane niedoborem witamin i minerałów w organizmie, dlatego w pierwszej kolejności sięgają po suplementy diety. Jednak takie postępowanie wcale może nie przynieść dobrych efektów, więc w rezultacie, jeśli doprowadzimy do nadwyżki niektórych składników odżywczych, to ucierpi na tym nasze zdrowie. Dlatego, zanim sięgniemy po cokolwiek, zastanówmy się przez chwilę, czym może być spowodowane wypadanie włosów? Żyjemy ostatnio w stresie? Źle się odżywiamy? A może nasze ogólne zdrowie się pogorszyło? Aby ustalić, co dokładnie doprowadziło do wypadania włosów, może być potrzebna specjalistyczna pomoc i tutaj z pewnością wart uwagi jest lekarz od włosów Warszawa, zwany również trychologiem.

Trycholog – kto to taki?

Kim właściwie jest trycholog? Niektórzy na pewno znają odpowiedź na to pytanie, inni się pewnie domyślają, że chodzi o specjalistę zajmującego się włosami oraz skórą głowy. Trycholog to lekarz specjalista, którego zadaniem jest poddawanie analizie włosy, cebulki włosów, jak również skórę głowy. Na tym skupia się jego specjalizacja, nie leczy schorzeń skóry innych partii ciała. To właśnie do trychologa powinniśmy się zgłosić, gdy zauważymy u siebie wypadanie włosów, bądź inne niepokojące objawy. Trycholog bazując na swojej wiedzy, umiejętnościach oraz odpowiednim sprzęcie ustali, co doprowadziło do wypadania włosów i podejmie kurację, która nie tylko zatrzymanie wypadanie włosów, ale również pomoże wrócić im do pełnego zdrowia.

 

Co ważne, z usług trychologa może skorzystać każdy niezależnie od płci, czy wieku – trycholog służy swoim wsparciem jednakowo dzieciom, nastolatkom, osobom dorosłym, jak i seniorom. Z wizytą nawet nie trzeba czekać do momentu, aż włosy zaczną wypadać. Warto od czasu do czasu sprawdzić kondycję skóry głowy oraz włosów, bo profilaktyka to najlepszy sposób na zachowanie dobrego ich zdrowia.