Są takie partie ciała, które nawet mimo regularnym ćwiczeniom i zbilansowanej diecie, uparcie nie chcą wyglądać tak, jak byśmy sobie tego życzyli. W takich przypadkach mamy do wyboru szereg zabiegów z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej, które dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii są w stanie dać nam upragniony efekt liftingu, odchudzenia czy redukcji cellulitu. Mimo faktu, że są mało inwazyjne i szybko dają efekty, są dostępne praktycznie w każdej placówce kosmetycznej w większym mieście. Jednym z takich zabiegów jest endermologia LPG – na czym polega, jakie są przeciwwskazania, i czy jest ona warta swojej ceny?

Co to właściwie jest endermologia LPG?

Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru cały szereg najróżniejszych zabiegów, które docelowo mają dać pożądany na dany moment efekt. Niezadowoleni z wyglądu swojego ciała klienci odwiedzają tłumnie salony kosmetyczne w celu uzyskania fachowej pomocy i zabiegu, który wyeliminuje ich kompleksy. W tematyce odchudzania mechanicznego oferta jest naprawdę bogata, jednak nie wszystkie zabiegi są tak naprawdę skuteczne, i większość z nich jedynie wspomaga naturalny proces organizmu, niżeli faktycznie ingeruje w strukturę tkanki tłuszczowej. Inaczej jest w przypadku endermologii, która polega na wykonywaniu specjalnego masażu za pomocą głowicy dedykowanego urządzenia. Wykonuje się go w celu redukcji tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele, które są trudne do wyrzeźbienia nawet regularną aktywnością fizyczną oraz dietą, np. wewnętrzna strona ud, czy dół brzucha. Zabieg ma również właściwości stymulujące metabolizm oraz redukujące cellulit. Kosmetyczka podczas zabiegu wykonuje pewnego rodzaju masaż  głowicą, która z kolei wydziela regulowane podciśnienie. Sam masaż jest dość intensywny, skóra jest ugniatana i masowana w różne strony, co zapewnia optymalne efekty. Jednak intensywność wydzielanego podciśnienia jest dopasowany do klienta, jako że zbyt mocny masaż może być bardzo bolesny. Zabieg należy wykonywać wielokrotnie, zalecane jest co najmniej 3 serie w ciągu tygodnia, jednak wszystko zależne jest od stopnia problemu oraz efektu końcowego, jaki chcemy osiągnąć. Pojedynczy zabieg trwa około 50 minut, i konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu na ciało który ma zwiększać skuteczność zabiegu, ale również dać większy komfort pacjentowi. Przed rozpoczęciem endermologii konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, który pozwoli wykluczyć przeciwwskazania, którymi są:

  • Żylaki,
  • Przyjmowane leki na krzepliwość krwi,
  • Naczyniaki
  • Mechaniczne uszkodzenia skóry
  • Nowotwory
  • Kolczyki, pieprzyki czy tłuszczaki w wybranej partii ciała

Niekiedy zdarza się, że kosmetolog odmawia wykonania zabiegu z powodu stanów zapalnych skóry i wyprysków w wybranej do zabiegu części ciała. Konsultacja przed zabiegiem jest zatem konieczna, by efekty zabiegu były pozytywne, a nasza skóra jędrna i napięta.

Kiedy najlepiej stosować zabieg endermologii

Teoretycznie każdy może skorzystać z zabiegu endermologii, jeżeli chciałby poprawić wygląd swojej skóry i jej jędrność, jednak powstał on tak naprawdę w celu redukcji cellulitu, a przede wszystkim tkanki tłuszczowej z miejsc trudnych do wykształcenia ćwiczeniami. Istnieją również zalecenia do wykonania zabiegu przez i po liposukcji chirurgicznej, co przywrócić ma jędrność wiotkiej skórze oraz wygładzić ją. Jeżeli skóra wdanym obszarze naszego ciała wyraźnie odznacza się złym wyglądem, jest mało ukrwiona, to endermologia zdecydowanie pomoże. Stosowana jest również do modelowania sylwetki, a także wspomagania redukcji nadmiaru wody w organizmie, która sprzyja powstawaniu cellulitu. Należy również pamiętać, że mimo krótkiego czasu potrzebnego do rekonwalescencji po endermologii, wciąż mamy do przestrzegania pewne zalecenia. Należy utrzymywać odpowiednio zbilansowaną dietę po zabiegu, a także dbać o odpowiednią ilość wypijanej wody codziennie, tj. co najmniej 2,5 l. Dodatkowo, efekty endermologii należy stale podtrzymywać, wykonując zabieg „przypominający” przynajmniej co miesiąc, by uniknąć powstawania nowych złogów tkanek tłuszczowych. Endermologia ma za zadanie rozbić tkanki tłuszczowe oraz zniwelować cellulit – to, jak szybko organizm wydali zbędny tłuszcz, zależy w dużej mierze od naszego stylu życia i przestrzegania zaleceń po zabiegu.

https://gemini.pl/kategoria/zdrowy-tryb-zycia/masaz/urzadzenia-do-masazu

”Salon salonowi nierówny” ?

Jak w przypadku każdej branży usługowej, istnieje wiele salonów które nastawione są na ilość przyjętych klientów, a niekoniecznie na jakość świadczonych usług i satysfakcję klientów. Przestarzały sprzęt, niewykwalifikowana kadra, brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim słaba jakość zabiegów i usług to jedynie początek listy największych grzechów niektórych salonów kosmetycznych. To dlatego właśnie należy poddać szczegółowej analizie salony świadczące usługę wykonywania endermologii, by wybrać ten najlepszy, i zapewnić sobie jednocześnie bezpieczeństwo i jakość przeprowadzonego zabiegu. Zabieg o którym mowa, czyli endermologia lpg Gdańsk świadczy w wielu placówkach, i jako jedno z większych miast Polski może pochwalić się wyjątkową renomą w tym zakresie. Wyszkolona kadra specjalistów odpowiednio zajmuje się swoimi klientami, a przede wszystkim dzięki wiedzy i przygotowaniu sprawiają, że cała procedura odbywa się szybko i przyjemnie, dając oczekiwany efekt. Mimo, że w Gdańsku działa bardzo wiele salonów kosmetycznych z endermologią w swojej ofercie, gdziekolwiek się nie udamy, otrzymamy jakość usługi w dobrej cenie. By odpowiednio zweryfikować dany salon warto zapoznać się oczywiście z ofertą, ale przede wszystkim rekomendacjami i opiniami klientów którzy skorzystali już z usług danej placówki. To daje nam jasny obraz jak konkretny salon postrzegany jest przez klientów, i czy rekomendują oni ponowną wizytę. Można również osobiście wybrać się do salonu kosmetycznego i wypytać o wszelkie interesujące nas szczegóły. Pod uwagę należy również wziąć wykształcenie oraz kursy jakim poddani zostali pracownicy przeprowadzający zabieg, jako że ma to olbrzymie znaczenie w efektywności i dla bezpieczeństwa pacjenta poddającego się endermologii.

Jakie są koszty usługi?

Endermologia jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednak bardzo popularnym głównie przez wzgląd na swoją ogromną popularność i skuteczność w walce z niechcianym cellulitem i tłuszczem. Ceny za usługę wahają się w przedziale od 150-300 zł za jeden zabieg, a należy pamiętać, że takich sesji trzeba wykonać co najmniej kilkanaście, by dały oczekiwany rezultat. Koszty za przeprowadzenie endermologii są zróżnicowane przez wzgląd na dane miasto, np. w Warszawie koszt będzie znacznie wyższy niż np. w Kielcach. Jednak gdziekolwiek udajemy się na zabieg warto pamiętać, że decydując się na skorzystanie z endermologii to jakość usług i ostateczny efekt powinien być priorytetem, aniżeli koszt. Skupić należy się jednak przede wszystkim na wybraniu specjalistycznego salonu o dobrej renomie, cenę natomiast, choć oczywiście dla wielu jest istotna, warto postawić dopiero na drugim miejscu.