Ginekolog to lekarz specjalista, który dba o zdrowie kobiet w różnym wieku. Kiedy dokładnie powinnyśmy się do niego zgłosić? Jakie są wskazania do tego, by odbyć wizytę u ginekologa?Sprawdzamy!

Badania ginekologiczne – w jakim celu są robione?

Po co tak naprawdę kobiety powinny chodzić do ginekologa? W jakim celu ginekolog warszawa żoliborz wykonuje badania? Można śmiało powiedzieć, że badanie ginekologiczne to jedyny sposób na to, by kobiety mogły zachować dobre zdrowie. Dzięki badaniom ginekologicznym można przeciwdziałać infekcjom, dokuczliwym przypadłościom, czy nawet poważnym chorobom intymnym, w tym nawet nowotworom. Wszystko dlatego, że ginekolog jest specjalistą w diagnostyczne oraz leczeniu schorzeń żeńskich narządów rodnych. To on wykryje wszelkiego typu

domowe sposoby na zgagę w ciąży
domowe sposoby na zgagę w ciąży

nieprawidłowości w funkcjonowaniu, budowie, jak również dostosuje leczenie, by skutecznie powstrzymać rozwój nawet poważnych schorzeń.

Jakie są wskazania do wizyty u ginekologa.

Warto zacząć od tego, że każda kobieta i to niezależnie od wieku, powinna robić kontrolne badania raz lub dwa razy do roku. Profilaktyka to najlepszy sposób na to, by zachować dobre zdrowie oraz ochronić się przed poważnym schorzeniami. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy jedno badanie w ciągu półrocza to za mało, zwłaszcza jeśli pojawią się jakieś niepokojące symptomy. Kiedy w takim razie powinnyśmy się zgłosić do ginekologa? Na pewno wtedy, gdy zauważymy u siebie gęste upławy i rybi zapach, czy bóle dolnej połowy brzucha, świąd i pieczenie. Tego typu symptomy mogą świadczyć np. o stanie zapalnym pochwy. Jednak na tym nie koniec, ponieważ na wizytę u ginekologa warto się także zgłosić, gdy zauważymy u siebie zaburzenia w miesiączkowaniu, w tym np. brak menstruacji, zbyt częste miesiączki, czy też plamienie pomiędzy cyklami. Nie wolno bagatelizować też silnych bólów brzucha w dolnej prawej części brzucha, czy w innych dolegliwościach bólowych, ponieważ mogą świadczyć o występowaniu poważniejszych schorzeń.