Rehabilitacja – kto powinien z niej korzystać?

Dla kogo tak naprawdę jest rehabilitacja? Niby odpowiedź wydaje się prosta, a wiele osób ma trudności z określeniem, kto i w jakich przypadkach może korzystać z rehabilitacji. Jeśli Ty również się do nich zaliczasz, koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Czym jest rehabilitacja?

Na początek warto zacząć od określenia tego, co właściwie oznacza rehabilitacja warszawa żoliborz. Pod jej pojęciem kryje się szereg czynności mających na celu poprawienie kondycji oraz

Close-up Of Masseur Giving Leg Massage To Woman In Spa Saloon

pomoc pacjentowi w osiągnięciu jak najlepszej sprawności fizycznej, by mógł samodzielnie funkcjonować. Sam przebieg rehabilitacji, jak również czas jej trwania zależy od przebytego wypadku, choroby, czy urazu. Zajęcia rehabilitacyjne mogą odbywać się zarówno w warunkach szpitalnych, w prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych, jak również w zaciszu domowym. Warunkiem koniecznym jest ścisła kontrola profesjonalnego rehabilitanta, ponieważ tylko wtedy, terapia może przynieść zadowalające efekty.

Dla kogo rehabilitacja?

Tak naprawdę rehabilitacja oferowana jest praktycznie wszystkim zainteresowanym, choć bywają przypadki, kiedy jest ona obowiązkowa. I tak najczęściej na rehabilitację kierowane są osoby po chorobie, która ograniczyła ruchomość stawów, a więc po skręceniach, zwichnięciach oraz złamaniach. Również w schorzeniach kręgosłupa oraz specyficznych schorzeniach narządu ruch (przykład łokieć tenisisty) rehabilitacja jest koniecznością i wymaga minimum kilku zabiegów w równym odstępie czasowym. Do grupy osób, które wymagają rehabilitacji, zaliczają się także pacjenci po zabiegach chirurgicznym, jak na przykład po przeszczepach tkanki mięśniowej, po zabiegach ingerujących w mechanizmy układu ruchu lub po rekonstrukcji biernych elementów układu ruchowego. Wskazaniami do zabiegów rehabilitacyjnych są także schorzenia przewlekłe oraz ostre, które uniemożliwiają poruszanie się oraz wykonywanie podstawowych czynności.