Łuszczyca dotyka ok. 800 tysięcy osób w Polsce, a jej przyczyna nie jest do końca znana. Dobranie właściwego leczenia bywa czasochłonne i opiera się na metodzie prób i błędów, gdyż każdy przypadek jest inny. Chorobą nie można się zarazić, jednak społeczeństwo oparte na kulturze obrazów oraz kulcie piękna i młodości często utrudnia chorym codzienne funkcjonowanie. Z widoczną łuską na skórze głowy nie chce się iść do fryzjera, omija plaże etc. Walcząc z każdą chorobą ważna jest psychika, dlatego warto zadbać by w trakcie leczenia chory poczuł się dobrze w swojej skórze, „zaleczając” najbardziej dokuczliwe objawy choroby – charakterystyczne plamy na ciele pokryte srebrzystą łuską.

Dermacea – doświadczenie robi swoje

Firma, której właściciele zmagając się z łuszczycą szukali innych rozwiązań niż sterydy – DERMACEA – opracowała i wprowadziła na rynek dwie maści, przeznaczone osobom cierpiącym właśnie na łuszczycę. Silkum i Magnipsor to dermokosmetyki w pełni naturalne, nie posiadają one zbędnej chemii. Nie zawierają też sterydów i nie powodują alergii. Są polecane przez lekarzy i docenione przez chorych.

Naturalna maść na łuszczycę – Magnipsor

Głównym składnikiem tej białej maści o zapachu drzewa herbacianego jest naturalny Ichtiol. Badania przeprowadzone na tej pochodzącej z wapienia substancji potwierdziły jej skuteczność w zmniejszeniu zaczerwienienia i swędzenia skóry. Maść odczuwalnie zmiękcza i regeneruje skórę dzięki wysokiej zawartości naturalnych olejów roślinnych zmieszanych w bazie tłuszczowej z wazeliny i lanoliny. Kosmetyk bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, przez co łatwo się go pozbyć z zabrudzonych ubrań. Wyraźnie łagodzi widoczne objawy łuszczycy. Zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry, wspomaga jej regenerację i doskonale ją nawilża.

Maść Magnipsor nie zawiera sterydów, dostępna jest bez recepty i łatwo można ją zakupić przez stronę producenta dermacea.pl.

Maść Silkum – naturalne oleje w walce z łuszczycą

Receptura Silkum została oparta o naturalne oleje i składniki roślinne, które od wieków cenione są za łagodzenie chorobowych zmian skórnych. Substancją aktywną jest tutaj NEWAPLE, ekstrakt z koreańskiej rośliny Artemisia Princeps. Składnik ten odpowiada za zmniejszenie zaczerwienienia, łuszczenia się naskórka oraz łagodzi swędzenie.

Oleje z roślin takich jak wiesiołek, rokitnik czy konopie nawilżają, a pozostawiając na skórze delikatny film chronią ją przed otarciami i podrażnieniami zmienionych chorobowo miejsc.

Silkum jest wolnym od sterydów preparatem, który nie powoduje podrażnień ani alergii.