Haluksy – jakie obuwie nosić, żeby nie bolały stopy?

Haluksy to przypadłość wielu osób. Powodują przeszywający ból oraz dyskomfort w trakcie chodzenia. Aby przynieść sobie ulgę i nie powodować kolejnych deformacji na stopie, warto zwracać większą uwagę na to, po jakie buty sięgamy. Czym się w takim razie kierować przy wyborze? Jakie buty będą odpowiednie na haluksy? Sprawdzamy!

Cechy butów na haluksy

Ból wywoływany przez haluksy potrafi być bardzo uciążliwy podczas ruchu, a przez to pokonanie nawet krótkiego dystansu może przyjść nam z trudem. Aby zapewnić sobie ukojenie, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednie buty. Buty na haluksy to tak naprawdę specjalistyczne obuwie, przeznaczone właśnie do przeciwdziałania schorzeniu, więc najważniejsze są ich właściwości. Przede wszystkim buty powinny być wykonane z miękkiej skóry, która nie będzie powodowała podrażnienia i ucisku stopy. Obuwie powinno być komfortowe, zapewniać stopie wystarczającą ilość miejsca, aby mogła wykonywać swobodne ruchy. W butach na haluksy równie ważną cechą jest zapewnienie ciału równomiernego rozłożenia ciężaru oraz podpieranie stopy (jednakowo podłużnego, jak i poprzecznego).

Jakie obuwie na bolące haluksy?

Z haluksami boryka się coraz więcej osób, więc widząc ogromne zapotrzebowanie na specjalistyczne obuwie, sklepu zaczęły poszerzać swoją ofertę. I tak obecnie mamy do wyboru wiele klapków oraz sandałów, które posiadają wszystkie wyżej wymienione cechy. Zapewniają komfort i swobodę, a więc nie trzeba rezygnować z codziennego ruchu i wykonywania czynności. Obuwie to zazwyczaj jest wykonane z miękkiego tworzywa o twardej podeszwie, więc mogą je nosić osoby w każdym wieku. Doskonale sprawdzają się w przypadku ludzi młodych, dorosłych, jak i seniorów. Oczywiście sandały i klapki to nie jedyne propozycje butów na haluksy. Coraz częściej można też spotkać buty kryte, które nadają się do noszenia w chłodniejsze i wilgotniejsze dni, w szczególności w porze jesienno-zimowej. Wystarczy dobrze przejrzeć ofertę poszczególnych sklepów, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.