Piękne i zdrowe włosy to coś, o co walczy wiele z nas. Ich wygląd w dużej mierze jest uwarunkowany genetycznie, jednak przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety i stosowaniu kosmetyków możemy poprawić ich kondycję. Chęć dokonania włosowej metamorfozy nie musi wiązać się z niszczeniem swoich włosów. Alternatywą dla szkodliwego farbowania czy drastycznych cięć są peruki.

Jaki rodzaj peruki wybrać?

Do wyboru mamy trzy rodzaje peruk: z naturalnych włosów, peruki syntetyczne i modele mieszane. Każda z nich charakteryzuje się inną strukturą włosa, co przekłada się na sposób układania oraz pielęgnowania. Peruki syntetyczne to produkty w ekonomicznych cenach. Stosunkowo niewielkim kosztem otrzymujemy efektowną i dobrze wykonaną perukę. Peruki syntetyczne dobrze odwzorowują strukturę naturalnego włosa. Nadają się do stylizowania przy użyciu wysokiej temperatury, dzięki czemu możemy dowolnie kręcić lub prostować pasma. Peruk syntetycznych nie można tonować ani farbować, ponieważ sztuczne włókno nie przyjmie barwnika. Do ich pielęgnacji wymagane są specjalne kosmetyki, które są do kupienia w wielu sklepach z perukami. Peruki syntetyczne są dostępne w wielu wariacjach kolorystycznych, co pozwala na wybranie wymarzonego odcienia i fasonu.

Jak dobrać kolor do naszego typu urody?

Bez względu na to, czy chcemy wybrać kolor intensywny, czy stonowany, powinien on współgrać z naszym typem urody. Odcień włosów ma podkreślać nasze atuty i sprytnie maskować ewentualne niedoskonałości. Prostym i skutecznym sposobem jest określenie tego, czy nasza uroda jest ciepła, czy zimna. Ciepły typ karnacji posiada żółte żyłki na nadgarstkach. Skóra ma lekko złoty lub brzoskwiniowy odcień, widoczne piegi również są w takich odcieniach. Przy ciepłej karnacji dobrym wyborem będą syntetyczne peruki w miodowym lub karmelowym blondzie, odcieniach kasztana i czekolady oraz zdecydowane rudości z czerwonym poblaskiem. Zimny typ jest dokładną odwrotnością ciepłego. Cechują go niebieskie żyłki na nadgarstkach, jasna cera z różowym tonem i naturalne włosy z popielatym blaskiem. Taką urodę podkreśli peruka syntetyczna a kolorze platynowego blondu, chłodnego brązu i jasnych, lisich rudości.

Nie bój się eksperymentować!

Peruki syntetyczne damskie to rewelacyjny sposób, aby w końcu zrealizować swoje niespełnione marzenia odnośnie fryzury. Nie niszczymy własnych włosów, a możemy zobaczyć się w całkiem nowej, nieznanej odsłonie. Peruki syntetyczne sprawdzą się na imprezy okolicznościowe, kiedy chcemy zaszaleć ze swoją stylizacją.