Geneza USG jąder

Badanie ultrasonograficzne, znane jako USG to jedno z najpopularniejszych badań stosowanych w diagnostyce wielu chorób i schorzeń. Jest to badanie nieinwazyjne, wykonywane atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, która pozwala na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Dużą zaletą badani jest dokładność. Pozwala ono określić nawet bardzo małe zmiany, do poziomu 0,1 mm obiektu. Stosowane jest przede wszystkim w weterynarii i medycynie.

USG jąder Warszawa –jak przebiega?

Badanie ultrasonograficzne służy do oceny najądrzy, moszny i jąder. W trakcie badania USG wykorzystywane są dźwięki o wysokiej częstotliwości, które służą do uwidocznienia badanych tkanek i narządów. Przed uruchomieniem urządzenia głowica jest odpowiednio pokrywana żelem, który emituje ultradźwięki, a następnie rejestruje echo odbijanych struktur. Badanie wykonuje się w pozycji leżącej. Zdarza się jednak, że lekarz zwraca uwagę, aby pacjent przyjął pozycję stojąca i wykonał próbę Valsalvy, czyli wytworzenia specjalnej tłoczni brzusznej w momencie zatrzymania oddechu. Po przeprowadzeniu wszystkich tych czynności lekarz opisuje badanie.

Kiedy zdecydować się na działanie?

Badanie USG jąder Warszawa przeprowadza się w momencie wystąpienia niepożądanych objawów, do których zaliczyć możemy:

  • żylaki powrózka nasiennego
  • zmiany pourazowe w obrębie moszny
  • ocena guzów w okolicach moszny
  • określenie rodzaju guzów – płynna, lita czy mieszana
  • w przypadku wnętroctwa ustalenie położenia jąder
  • podejrzenia niepłodności
  • podejrzenia problemów z moszną

Przeprowadzenie badania nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy jedynie zabrać ze sobą dowód osobisty i dokumentacje medyczną, która jest niezbędna do wykonania USG jąder. Badanie jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne. Zaliczane jest do badań bardzo dokładnych, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania.